לא למלחמה עם איראן

 

עיצוב לוגו: יואב עינהר

(עידכון אחרי האירוע, מעכשיו ההפגנה תהפוך למחאה יומית בשמונה בערב, מול ביתו של ראש הממשלה אהוד ברק


אומרים לא למלחמה עם איראן. משמרת מחאה הערב ב-8 מול ביתו של שר הביטחון, אבן גבירול פינת שאול המלך, תל אביב.  
 
מדברי יוצר הקולנוע: דורון צברי 
 
אני יוצא מדעתי מהשקט, שלא לומר האדישות, שבו מתקבלת המלחמה הקרובה עם איראן.שני מטורפים לוקחים את כולנו למלחמה הזויה וכולנו שותקים.מלחמה שכל הצמרת הביטחונית - הרמטכ"ל והמטכ"ל כולו, כולל מפקד ח"א, ראש המוסד וראש השב"כ - אלו שאמונים על בטחון המדינה, מתנגדים לה בחריפות.
 
ישראל, מבודדת מדינית מאי פעם וללא גיבוי של ארה"ב, עומדת להכריז מלחמת יש ברירה על אומה של 80 מיליון איראנים. מה זה, יהירות? טירוף? משיחיות? לא יודע
 
עכשיו עזבו בידוד מדיני, עמדת ארה"ב וכ"ו. הדבר החשוב מכל כשיוצאים למלחמה: קונצנזוס פנימי מלא בעם - כמו ב48 או 67 - לא קיים. חצי מהעם מתנגד למלחמה.
 
מה שהכי משגע אותי זה הספין: ישראל נקרעת מפערים חברתיים. החינוך הבריאות והרווחה קורסים. במקום לטפל בבעיות הבוערות מסיחים את הדעת עם מלחמה באיראן. יאללה, מלחמה. בום!
 
סתם, בקטנה: זוכרים שלפני שנה מתן וילנאי, אז השר להגנת העורף, העריך שבמלחמה עם איראן ישראל תספוג 1000 טילים ביום? האלו, 1000 טילים ביום?!! וזוכרים (שוב, בקטנה) שלפני שנה, בשרפה שהייתה במגדל שלום, הסתבר שסולם הכיבוי הכי גבוה בארץ מגיע רק עד קומה 13, ויש רק אחד כזה בכל הארץ? וזוכרים שבסיפור של משה סילמן למדנו שבכל גוש דן - היעד המרכזי של הטילים מאיראן - יש רק 8 מיטות לטיפול בנפגעי כוויות חמורות? כן, רק 8 מיטות בכל גוש דן.. את הדובדבן שמרתי לסוף: המקלטים בגוש דן יכולים להכיל רק 10% מהתושבים. מה עם כל השאר? אין פתרון. פיקוד העורף, בתגובה: "יש פערי מקלוט". לא מאמינים? הנה, תקראו
 הם רוצים לצאת למלחמה? בניגוד לדעתה של כל הצמרת הבטחונית ובלי מקלטים, בלי סולמות כיבוי לשריפות ובלי מיטות לטיפול בנפגעי כוויות? מצעד איוולת מפואר שעשוי להוליך לחורבן הארץ מתרחש מול עיננו ואנחנו שותקים?
 
אומרים לא למלחמה עם איראן. משמרת מחאה הערב ב-8 מול ביתו של שר הביטחון, אבן גבירול פינת שאול המלך, תל אביב.  
 
המשוררות (לפי אלף בית)  
אהרון שבתאי 
יובל בן עמי
מתי שמואלוף
נועם פרתום
רועי צ'יקי ארד
תהל פרוש