ההצגה: ועדת הכלכלה בדיון על תמלוגי הגז

 

 
לרגל יציאת הגיליון השישי של כתב העת מעין, 'תיאטרון מעין', גרילה תרבות בשיתוף עם 'קולנוע בירוביג'ן' ויונתן לוי מעלים את הצגת הקריאה "ישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת על תמלוגי הגז" (המבוססת על פרוטוקול מספר 320 של הועדה מיום ה5 באוקטובר 2010).

בין השחקנים המגלמים את חברי הכנסת ופמליית היועצים והלוביסטים שהשתתפו בדיון שבמרכזו נסיון לקשר בין הארגונים שניסו להביא יותר תמלוגים למדינה לבין הטרור: ליאור ווטרמן, יהושע סימון, מתי שמואלוף, רועי צ'יקי ארד, תמר זנדברג,  חכים בשארה, נדב אפל, מורן שריר, נטלי לוין, ובנוסף סטודנטים, שחקנים, יוצרים ופעילים חברתיים שונים. את המחזה מביים יוצר התיאטרון יונתן לוי ('מנו מלך אטלנטיס', 'מר עולם', יחד עם ליאור ווטרמן). ההצגה תעלה ביום שבת הזה, ה-22 בינואר בקולנוע בירוביג'ן, הגדוד העברי 5, סמוך לתחנה המרכזית הישנה של תל אביב-יפו בשעה 21:00. הכניסה חופשית. השאלה מי ישחק את אופיר אקוניס, יו"ר הועדה, תתגלה רק למי שיבוא.


תיאטרון מעין הציג במהלך 2010 את ההצגה 'קדימה' מאת רועי צ'יקי ארד, שעסקה ב"הון ולבנון" ועלתה על במות שונות ובה שיחקו משה פרסטר, יובל שגב, יובל בן עמי, זבולון משיאשווילי ועוד. התיאטרון המחתרתי שוקל להציג את המחזה על תמלוגי הגז עוד מספר פעמים, על פי ההצלחה, ברחבי הארץ. מארגני האירוע מוסרים: "זהו מחזה על מחזה, זהו תיאטרון על תיאטרון. כשהפוליטיקאים שחקנים, אין לנו ברירה אלא להיות פוליטיקאים". לאירוע בפייסבוק.
 
בהיעדר מחזאות פוליטית וחברתית גרילה תרבות משתמשת בטקסטים האבסורדיים של הכנסת בכדי להדגיש את השאיפה לצדק חברתי בחלוקת משאבי המדינה